Общинска избирателна комисия Благоевград


РЕШЕНИЕ
№ 280-МИ
Благоевград, 29.10.2019

ОТНОСНО: Обявяване на резултатите от гласуването на произведените избори за общински съветници в oбщинa Благоевград на 27 октомври 2019г.

След получаването на  данните  от „Информационно обслужване” АД  за всички обработени протоколи на секционните избирателни комисии на територията на община Благоевград за определяне резултатите от произведените на 27 октомври 2019г. избори за общински съветници  и на основание чл. 87, ал.1, т.1 и т.26  вр. с чл. 453 и чл. 454 от Изборния кодекс,  при спазване на законоустановения кворум Общинската избирателна комисия Благоевград

 

РЕШИ:

 

I.Общинската избирателна квота е 810  (осемстотин и десет ) гласове.

 

II.Избрани за общински съветници независими кандидати:  няма.

III. Брой мандати, които се разпределят между партиите , коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота: 41 /четиридесет и един/.

  1. Мандатите за общинските съветници по т. III се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота, както следва:

 Кандидатите отпадат от кандидатските листи на  партиите, понеже са избрани за кметове:

Методи Стойчев Стоянов

Борислав Паунов Стойнев

Валери Стойов Качулски

Пореден N: в бюлетината

Наименование на партията или коалиция

Брой мандати

1

ПП БЗНС

2

6

 ПП Глас Народен

2

14

Политическа партия АБВ (Алтернатива за българско възраждане)

2

21

ПП Съюз на свободните демократи

1

34

ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

2

43

ПП ГЕРБ

6

49

Земеделски съюз „Ал. Стамболийски“

4

50

Политическа партия МИР

2

55

Движение за права и свободи – ДПС

3

56

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

5

66

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

2

67

Местна коалиция партия на ЗЕЛЕНИТЕ (ВОЛЯ)

4

68

Местна коалиция  ЕНП(ЕНП-СДС-БДО)

5

69

 Местна коалиция ПП  ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ (ПП ОСД,ПП ЗНС)

1


V.Обявява имената на избраните общински съветници по партии, коалиции и местни коалиции, както следва:

Албина Алексеева Анева -Томова

Политическа партия МИР

***********

Андон Йорданов Тодоров

Местна коалиция партия на ЗЕЛЕНИТЕ (ВОЛЯ)

***********

Анна Иванова Николова – Мазурска

Местна коалиция  ЕНП(ЕНП-СДС-БДО)

***********

Атанас Станкев Камбитов

ПП ГЕРБ

***********

Бисер Аспарухов Стойчев

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

***********

Благовест Красимиров Стоицов

ПП БЗНС

***********

Валентина Кирилова Шаркова

Земеделски съюз „Ал. Стамболийски“

***********

Валери Стоянов Манов

Политическа партия МИР

***********

Васил Христов Миладинов

Земеделски съюз „Ал. Стамболийски“

***********

Владимир Николов Таковски

Местна коалиция  ЕНП(ЕНП-СДС-БДО)

***********

Георги Тодоров Корчев

Земеделски съюз „Ал. Стамболийски“

***********

Георги Юлиянов Иванов

ПП Съюз на свободните демократи

***********

Гергана Владимирова Муртова

Местна коалиция  ЕНП(ЕНП-СДС-БДО)

***********

Гергана Йорданова Бечванова - Янчева

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

***********

Евгени Борисов Бибов

ПП ГЕРБ

***********

Ивайло Александров Златанов

ПП ГЕРБ

***********

Ивайло Иванов Червилов

Движение за права и свободи – ДПС

***********

Иван Стоянов Станчев

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

***********

Иван Янев Ризов

ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

***********

Исмет Салих Узунов

Движение за права и свободи – ДПС

***********

Йосиф Йорданов Кочев

ПП ГЕРБ

***********

Калоян Томов Ханджийски

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

***********

Кирил Спасов Ваклинов

Политическа партия АБВ (Алтернатива за българско възраждане)

***********

Кирил Цветанов Илиев

ПП ГЕРБ

***********

Красимир Пламенов Роячки

ПП ГЕРБ

***********

Лилия Любомирова Мечева

Местна коалиция партия на ЗЕЛЕНИТЕ (ВОЛЯ)

***********

Любен Илиев Милев

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

***********

Любомира Иванова Хамбарджийска

ПП БЗНС

***********

Мария Николова Стойнева

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

***********

Мария Станойчева Гошева

ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

***********

Мехмед Касъм Вакльов

Движение за права и свободи – ДПС

***********

Мирослав Илиев Чолев

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

***********

Павлин Асенов Янкулски

Политическа партия АБВ (Алтернатива за българско възраждане)

***********

Радослав Николаев Тасков

Местна коалиция  ЕНП(ЕНП-СДС-БДО)

***********

Рашко Георгиев Динков

Земеделски съюз „Ал. Стамболийски“

***********

Славка Георгиева Гелишева

Местна коалиция  ЕНП(ЕНП-СДС-БДО)

***********

Соня Боянова Ставрева

Местна коалиция партия на ЗЕЛЕНИТЕ (ВОЛЯ)

***********

Теодор Велчев Велчев

ПП Глас Народен

***********

Христо Ангелов Ковачки

Местна коалиция ПП  ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ (ПП ОСД,ПП ЗНС)

***********

Цветозар Димитров Балабанов

Местна коалиция партия на ЗЕЛЕНИТЕ (ВОЛЯ)

***********

Ясен Александров Неделчев

ПП Глас Народен

***********

 

Настоящото решение подлежи на обжалване пред Административен съд  Благоевград на основание чл.459, ал.1 от Изборния кодекс.

 

Председател: Мартин Христов Бусаров

Секретар: Мустафа Муса Сирачки

* Публикувано на 29.10.2019 в 17:42 часа

Свързани решения:

299-МИ/07.11.2019

301-МИ/30.12.2019

302-МИ/04.03.2020

Календар

Решения

  • № 305-МИ / 05.10.2020

    относно: сигнал от Валери Спасов Тодоров – бивш кметски наместник на село Делвино, общ.Благоевград.

  • № 304-МИ / 28.04.2020

    относно: Предсрочно прекратяване на пълномощията на Румен Георгиев Томов, обявен за избран за кмет на Община Благоевград.

  • № 303-МИ / 10.03.2020

    относно: Определяне на процесуални представители на ОИК 0103 Благоевград пред ВАС по касационно административно дело 2420/2020г.

всички решения